Geen categorie

Henk Bloemink toernooi update en Jaap van der Tuuk 70 jaar

Afgelopen tweede ronde zijn er beslissingen gevallen in de Invitatiegroep. En in de groep eronder is een interessante ontwikkeling.

De eerste partij die in een beslissing eindigde was de partij van Jaap tegen Lode. Jaap bereikte deze week de leeftijd van 7 decennia. Taart dus… En namens alle leden, van harte gefeliciteerd.

In de partij tegen Lode liet Jaap zien waarom hij zo’n gevreesde tegenstander is. Lode werd in een Scandinavisch na een misschien te frivool g4 en h4 actief op de koningsvleugel aangepakt. Txh5+ ipv g4 was winnend maar heel complex, maar de winst was niet verkeken. Dat leek wel het geval na Tc4 en Tc8, maar Lode reageerde niet adequaat genoeg (Th7). Daarna was de winst technisch binnen.

Tom had zich goed voorbereid tegen Kobe. Deze koos met Pd7 voor een minder bekende variant en Tom kreeg goed spel. De twee pionnen minder waren onderdeel van het plan. Mis ging het met de manoeuvre Pe4 en Pxc5. Hierna kwam Tom met zijn stukken in de knoop. Dh4 was een grove fout in een toch al mindere stelling en weinig tijd op de klok.

In de tweede groep had Leon een makkelijke overwinning en kon rustig afwachten wat er in de partij Smeenk tegen Van Ree gebeurde. Na een zet of twintig was het centrum dichtgeschoven en begon zwart aan een gevaarlijke opmars op de koningsvleugel. 26. Pxe5 was ook niet meer dan een noodmaatregel. Met 31…Kg7 ipv Df8 verloor zwart alle voorsprong. Wit’s 40. Dc7 lag voor de hand maar was een fout. Zwart speelde het goed en leek winnend voordeel te krijgen. Op het oog. In deze partij had wit de tijdnood, maar zwart overschatte waarschijnlijk zijn winstkansen. 47…Pd2+ werd keurig afgestraft. Leon staat in deze poule op 2 uit 2. Een remise in de laatste ronde is voldoende voor de winst van de poule

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *